Mobil Sağlık Hizmetleri

Alfa Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Mobil Sağlık Laboratuvar

Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil sağlık hizmetleri; iş yerlerinde çalışanların sağlık taramasının zaman ve emek kaybı yaşanmaksızın yapılmasını kapsayan hizmetlerin tümüne verilen isimdir. Normal şartlarda bir iş yerinde çalışan kimseler sağlık taraması vb. hizmetlerden faydalanmak için yerinden izin alır ve sağlık taramasını bu şekilde yaptırırdı. Ancak devreye sokulan mobil sağlık hizmetleri sayesinde bu anlayış baştan aşağıya değişmiştir. İş yerinden ayrılmadan sunulan bu hizmetlerde bir mobil sağlık aracı iş yerinize gelir ve gerekli bütün testlerinizi yaparak sağlığınızın koruma altına alınmasını sağlar. Hem işveren hem de çalışan açısından olası kayıpların önüne geçen mobil sağlık hizmetlerinde sunulan hizmetlerden biri de mobil sağlık taramasıdır.Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Taraması

Mobil sağlık hizmetleri kapsamında iş yerinizi ziyaret eden gezici sağlık aracının her çalışan için gerçekleştirdiği test, tahlil ve muayenelerin tümüne gezici sağlık taraması adı verilir. Mobil araçta imkan dahilindeki bütün testler gerçekleştirilir ve olası risklerin ortadan kaldırılması amaçlanır. Bu tarama sonrasında elde edilen bulgular iş yerine teslim edilir. Sağlık durumunda herhangi bir risk olan çalışanlar işveren tarafından değerlendirmeye alınır. Bu anlamda hem çalışanın sağlığı korunur hem de olası iş kazalarından dolayı işverenin mağdur olması engellenir. EKG, idrar ve kan tahlili gibi temel testlerin yapıldığı sağlık taramasında riskli durumların zaman kaybetmeden ele alınması sağlanır.

Mobil Hizmetler Alfa OSGB’de!

Teknolojik gelişmeler ve sağlık alanında yaşanan kalkınma neticesinde insan ihtiyaçlarının karşılanma biçimi oldukça farklılaşmıştır. Hastaneye giderek sağlık taramasını yaptırmak zorunda kalan bireylerin söz konusu taramayı iş yerine gelen gezici isg araçları ile yaptırması bahse konu gelişmelerin en somut örneği olarak gözler önüne seriliyor. Alfa mobil sağlık hizmetleri olarak işletmelerin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu hizmetleri kaliteli ve güvenilir bir şekilde karşılayarak iş güvenliği konusunda çığır açıyoruz. Mobil sağlık aracımızı dilediğiniz zaman işletmenizin bulunduğu adrese yönlendirerek gerekli taramayı yapan firmamız iş kazası riskini olabildiğince azaltmaya çalışır. Siz de mobil sağlık taraması ve mobil sağlık hizmetlerinden faydalanmak ve işletmenizi koruma altına almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.