Mobil Sağlık

Alfa Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Mobil Sağlık Laboratuvar

İşyerlerinde Çalışanların Sağlık Muayenelerinin de Yapılması Yasal Bir Yükümlülüktür.


Çalışanların sağlık kayıtlarının işe girişten itibaren başlanarak kanuni sürelerle yenilenmesi ve saklanması gerekmektedir.


Bu hizmetlerimizi kendi donanımlı Gezici İsg aracımızla Mobil Sağlık araçlarımızla “mobil olarak” işyerlerinizde sunmaktayız. Sağlık kontrollerinin zamanında yapılması oluşacak problemlerin önceden tespit edilmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacaktır.


ALFA OSGB MOBİL SAĞLIK VE LABORATUVAR HİZMETLERİ iş yeri hekimi hizmetleri, ağır ve tehlikeli işler çalışma raporu, portör muayenesi, sağlık taramaları, solunum fonksiyon testi, kan ve idrar tetkikleri, akciğer grafisi, kulak odiosu vb. gibi tüm sağlık hizmetlerini uzman kadrosu ile vermektedir.


ALFA OSGB MOBİL SAĞLIK VE LABORATUVAR HİZMETLERİ olarak işletmenizde zaman kaybı olmadan çalışanlarınızın ihtiyaç duyduğu tüm muayene hizmetini sağlayabiliyoruz.


İşe Giriş Sağlık Raporu


(Odio, SFT, Göz, EKG ve Akciğer grafisi, Hemogram, Kan Grubu-Rh ve gerekli biyokimyasal testleri) Periyodik Muayene
Portör Muayenesi
Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu
Akciğer Grafisi
Odyometri Testi
Solunum Fonksiyon Testi (SFT)
Aşı Uygulaması
İdrarda ve Kanda Testler (Kurşun, Toluen, Fenol, Vanil Mandalik Asit, Hippurik Asit ¬vb.)


Mobil Sağlık


Akciğer Röntgen Grafileri;

Görüntülemede, 3072X3072 Piksel, 139 Micron Görüntüleme Kalitesinde,IRAY VENÜ Flat Panel Dedektörlü Dijital Röntgen ( DR ) Cihazı Kullanılmaktadır. Bir Personelin Akciğer Grafiğinin Görüntüleme Süresi 4 Saniyedir. Sonuçlar Radyoloji Uzmanımız Tarafından Değerlendirilip Raporlandırılır.Ayrıca Görüntüler CD Olarak Tarafınıza Ulaştırılır.
Odiometri Testi ; Odyometrist Tarafından Yapılıp, Kulak Burun Boğaz Uzmanımız Değerlendirilip Raporlandırır.
Solunum Fonksiyon Testi, Göğüs Hastalıkları Uzmanımız Tarafından Değerlendirilip Raporlandırır.
EKG Sonuçları Kardiyoloji Uzmanımız Ve/Veya Kurum Sorumlu Hekimimiz Tarafından Değerlendirilip Raporlandırılır. Tek Kullanımlık Elektrotlar Kullanılarak 12 Kanallı EKG Cihazıyla Çekimler Yapılır.


Laboratuar Tetkikleri


Numuneler sağlık memuru, hemşire ve/veya Tıbbi Laboratuavar Teknisyenleri tarafından alınmakta ve soğuk zincir kuralları gözetilerek laboratuvarımıza ulaştırılmaktadır.

Alınan numuneler, uzman hekimlerimiz tarafından ileri teknolojik yöntemlerle çalışılmakta ve sonuçlandırılmaktadır.

Sonuçlar Tıbbi MikroBiyoloji uzmanımız , Tıbbı Biyokimya Uzmanımız , Laboratuvar Sorumlu Hekimimiz ve/veya Teknikerimiz tarafından değerlendirilip raporlandırılmaktadır.

Göz muayenelerinde Astigmat, Miyop ve Hipermetropluk göz kusuru ölçümü Son Model CANON MARKA RK-F2 MODEL Full OTOREF-KERATOMETRE cihazıyla, Göz Tansiyonu (Glikom) ise CANON MARKA TX-20P MODEL NONKONTAKT TONOMETRE&PAKİMETRİ cihazıyla eğitimi almış sağlık teknisyenleri tarafından gerçekleştirilmekte, Sonuçları; Göz Hastalıkları Uzmanımız tarafından değerlendirilip raporlandırılmaktadır.

Aşı uygulamaları Tek Kullanımlıktır.

Mobil Sağlık Taramasında kullanılan Tüm Cihazların Kalibrasyon Belgeleri tarafınıza ulaştırılır.

Gezici isg aracı sağlık Araçlarımızın ve Laboratuvarımızın Sağlık Bakanlığından onaylı yetki belgeleri tarafınıza sunulmaktadır.

Kan Numune alımları BD Marka tüpler kullanılmaktadır.

Tetkik sonuçları, alfabetik sıraya dizilerek hazırlanmış klasör halinde tarafınıza teslim edilir.